اثر انگشت کاغذ

مطالعه جدیدی که به تازگی در دانشگاه Newcastle بریتانیا انجام شده است نشان می دهد که یکی از راه‌های جلوگیری از جعل اسناد محرمانه و رسمی بررسی "اثر انگشت" کاغذ مورد استفاده است. 

 احتمالا شما هم تا به حال نمی‌دانستید که تمامی کاغذهای دارای اثرانگشت اختصاصی خود هستند. دو محقق ایرانی به نام‌های سیامک شاهاندشتی و احسان تورینی و Feng Hao به این نتیجه رسیده‌اند که بافت کاغذها متفاوت از یکدیگر است و همین بافت متفاوت تعیین کننده هویت آن کاغذ است. 

اگر یک تکه کاغذ را رو به خورشید نگه دارید می‌توانید الگوها و عیوب موجود در بافت کاغذ را ببینید. این الگوها که با چشم غیرمسلح نیز قابل دیدن هستند و نتیجه طبیعی فرآیند تولید کاغذ هستند، در میان کاغذ‌های مختلف متفاوت هستند درست همان طور که اثر انگشت اشخاص با یکدیگر تفاوت دارد. این محققان سپس تصمیم گرفتند تا این اثر انگشت موجود در کاغذها را استخراج کنند. پس از بررسی تکنیک‌های مختلف محققان در نهایت الگوریتم‌هایی را توسعه دادند که شبیه به الگوریتم‌های مورد استفاده در فرآیند تشخیص عنبیه چشم هستند. 

سیستمی که این تیم توسعه داده است تنها به یک دوربین معمولی و منبع نور مانند Lightbox نیاز دارد. پس از قرار دادن کاغذ مورد نظر و عکس گرفتن از آن، یک الگوریتم می‌تواند داده‌های بدست آمده را تحلیل کرده و اثرانگشت کاغذ را تشخیص دهد. این فرآیند حتی زمانی که روی کاغذ نوشته وجود داشته باشد یا خیس باشد نیز دقیق است. از این روش می‌تواند برای تشخیص صحت و اعتبار اسناد مختلف استفاده کرد.

شرکت رهام برگه در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۲ به شماره ثبت: 57670 آغاز به فعالیت نمود. این شرکت باتوجه به تغییرات دنیای امروز و اینکه دیگر کارخانجات با وسعت زیاد و دستگاهای فراوان لزوما جنس باکیفیت و قیمت مناسب ارایه نمیدهند وهمچنین اعتقاد به شعار<کوچک زیباست> که در دنیای کسب و کار امروزه رشد چشمگیری در دنیا داشته است براین باور شدکه بجای پرداختن به راه اندازی کارخانه برش که امری بسیار پر هزینه میباشد و هزینه های بسیاری را به کارخانه های کاغذ تحمیل میکند و باعث بالارفتن قیمت تمام شده آنها میشود این امررا برون سپاری کرده وتمرکز خود رابه نوع بسته بندی و یک سری اقدامات در راستای کاهش هزینه های بسته بندی و همزمان ارتقای آن برای استفاده مطلوب ترو محافظت بهتر از کاغذها معطوف نمود واین امر منجر به پایین آوردن قیمت تمام شده وارایه کاغذ با کیفیت عالی وقیمت مناسب گردید.

  • مدیرفروش: محمد جواد کرمانی
  • 09126897400
  • Rohampaper@yahoo.com
  • Rohampaper@
  • Rohampaper@
  • Rohampaper@
  • Rohampaper@

رهام به معنی شکست ناپذیر و نام پهلوانی ایرانی در قدیم است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به رهام برگه می باشد.

طراحی و اجرا: ارتباط گستران پویا